Większość rodziców uważa, że gdy dziecko zbyt często płacze to z pewnością ma kolkę. Nic dziwnego przecież kolka to jedna z najczęściej występujących dolegliwości u niemowląt. Po czym poznać, że naszemu dziecku dokucza uporczywa kolka? Oto 4 objawy dzięki, którym sprawnie rozpoznasz kolkę u swojego niemowlaka.
morrowlight @ shutterstock.com
Płacz
Jak widomo płacz to jedna z przyczyn po których możemy rozpoznać kolkę u naszego dziecka. Jeśli płacz utrzymuje się zbyt długo, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Niestety może okazać się, że dzieje się coś złego czemu sami niestety nie jesteśmy w stanie zaradzić.
Zaczerwieniona twarz
Jeśli zauważyłaś, że twarz twojego dziecka wygląda nieco inaczej, niż codziennie koniecznie udaj się do lekarza. Zaczerwienia, które mogą się pojawić na twarzy dziecka mogą być spowodowane biegunką, ale nie koniecznie.
Podkurczanie nóżek
Zauważyłaś, że niemowlę nerwowo podkurcza nóżki? Jeśli robi to częściej, niż zazwyczaj prawdopodobnie towarzyszą mu dokuczliwe kolki. Postaraj się mu pomóc stosując domowe sposoby, a jeśli nie dasz radę koniecznie wybierzcie się do lekarza.
Napięcie ciała
Napięcie całego ciała niemowlaka jak najbardziej może być spowodowane dokuczliwą kolką. Obserwuj całą sytuację, jeśli to faktycznie kolka to dolegliwość ta powinna bardzo szybko zniknąć.
Powiązane artykuły
-
Jak dbać o higienę jamy ustnej niemowlaka?
Ząbkowanie to taki postrach młodych rodziców. Wiadomo, że kiedyś się to wydarzy, ale nie wiadomo ile będzie nas to kosztowało i ile będziemy musieli poświęcić, żeby (prawie) bezboleśnie przejść z dzieckiem przez ten trudny czas. No właśnie i tu się pojawia pytanie: Czy musi być trudno? Może można po prostu jakoś obejść te wszystkie dolegliwości? I jak ze wszystkim co dotyczy dzieci, odpowiedź brzmi: TO ZALEŻY (od dziecka, genów i okoliczności)! Prawdą jest, że od kiedy zostałam mamą, a nawet jeszcze zanim nią zostałam, bardzo często ktoś „bardziej doświadczony” kierował do mnie słowa: „Lepiej się wyśpij na zapas, bo jak dziecku będą szły zęby, to będą nieprzespane noce”, albo słyszałam różne ostrzeżenia, że to ząbkowanie to jest takie straszne – bobas marudny, cały czas płacze, jeść nie chce, spać nie chce i w ogóle nie wiadomo co z nim robić. Wtedy takie teksty potrafiły mnie zmrozić. A teraz? A teraz się nie boję! I tak nie śpię i te wszystkie „objawy” mam w pakiecie z bobasem, który jeszcze nie ma ani jednego ząbka!
-
Jak dbać o zęby dziecka?
Zdrowe i silne zęby u malucha wspierają również jego zdrowie ogólne. Jeśli lekceważymy tę kwestię, to od najmłodszych lat narażamy dziecko na tzw. próchnicę butelkową oraz wady zgryzu. O jakich zasadach warto pamiętać, by uniknąć problemów z zębami?
-
Mama wie lepiej: Misja jesienny spacer z dzieckiem - Jak to dobrze zorganizować, żeby nie odchorować?
Jesienny spacer z maluszkiem? A co w tym trudnego?! Ubieramy się i wychodzimy… pozornie brzmi banalnie, ale wcale nie jest to taka oczywista sprawa, a wizja jesiennego spaceru z maluchem często wzbudza niepokój w rodzicach. Czego się obawiają? Najczęściej niskich temperatur, zmiennej pogody i czyhających wirusów.
-
Zdrowe zęby dziecka - co powinno jeść w szkole?
Od tego, co przygotujesz swojemu dziecku na drugie śniadanie zależy, czy sięgnie w przyszłości po szkodliwe dla zębów „śmieciowe jedzenie”. Z kolei dobrze skomponowany szkolny posiłek wzmocni zęby i dziąsła twojego dziecka. Dentysta Aleks Charniuk, z kliniki Stankowscy & Białach w Poznaniu podpowiada, co „na ząb” można przygotować dziecku do szkoły.
Kamila
Zdrowe zęby dziecka - co powinno jeść w szkole? 2017-12-20 07:05:59 2017-12-14 10:25:51