Dzisiaj opowiem Wam trochę o kosmetykach mineralnych. Pewnie zastanawiacie się co jest w nich tak szczególnego, że robi się wokół nich taki szum? Niejedna z Was powie, że czemu ma wydawać tyle pieniędzy na kosmetyk mineralny skoro może w zwykłej drogerii kupić go za kilka złotych. Na te oraz inne męczące Was pytania postaram się odpowiedzieć w tym poście i przekonać Was do używania kosmetyków mineralnych. Dzisiaj głównie skupię się na opisaniu składu kosmetyków do makijażu, sposobie ich aplikacji i podam swoje odczucia związane z kosmetykami mineralnymi od Earthnicity Minerals.
www.natalie-forever.blogspot.com
Zdrowy makijaż
Pewnie pierwszy raz słyszycie określenie "zdrowy makijaż". W internecie pełno jest informacji na temat zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania, ale nikt nic nie pisał o zdrowym makijażu. Zdrowy makijaż to makijaż, który leczy. Dzieję się tak za pomocą jego składu. Podejrzewam, że większość z Was w ogóle nie zwraca uwagi z czego kosmetyk jest zrobiony. Ja do niedawna tez tak robiłam, ale odkąd założyłam bloga i zajęłam się kosmetykami naturalnymi tak dowiedziałam się dużo o substancjach zawartych w kosmetykach i wiem jaki krem warto kupić, czy dany szampon nie wysuszy moich włosów lub czy po płynie do kąpieli dostanę uczulenia. W przypadku kosmetyków do makijażu jest podobnie tylko nawet prościej, ponieważ jest mniej substancji.
Teraz przybliżę Wam znaczenie kilku substancji
- INC- tak oznaczany jest skład produktu
- aqua- woda, rozpuszczalnik dla innych substancji
- substancje aktywne- to witaminy bądź wyciągi roślinne, które przenikają wgłąb skóry
- emulgatory- odpowiedzialne są za konsystencję produktu, mają za zadanie połączyć wodę z olejami
- Alcohol Denat- to alkohol, który wysusza skórę, powoduje jeszcze większą produkcję sebum, a przez to zwiększa się ilość zaskórników, należy unikać jeszcze tych alkoholi : Isopropyl Alcohol, Propyl Alcohol, Beznzyl Alcohol
- syntetyczna lanolina- wysusza skórę i powoduje produkcje zaskórników i kryje się pod nazwami : Acelylated Lanolin, PEG 16 Lanolin
- silikony - Cyclomethicone, Dimethicone
- parabeny - Propyl paraben, Methyl paraben- to konserwanty
- SLE, SLES- to detergenty, które pojawiają się najczęściej w szamponach do włosów, dzięki nim szampon bardzo mocno się pieni i wysusza włosy
Kosmetyki drogeryjne zawierają niestety te substancje. Poniżej przedstawię Wam skład kosmetyków mineralnych. Oto on :
- mika (Mica) - to sproszkowany minerał, który potrafi rozpraszać światło i w ten sposób niedoskonałości skóry znikają
- dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) to biały pigment, który posiada właściwości kryjące,a dodatkowo stanowi ochronę przed promieniami UV
- tlenek cynku (Zinc Oxide) łagodzi stany zapalne i leczy niedoskonałości skóry oraz chroni skórę przed promieniami UV
- glinka kaolinowa (Kaoline Clay) pochłania nadmiar sebum przez co skóra staje się matowa
- tlenek żelaza (Iron Oxide) odpowiada za barwę kosmetyku
- krzemionka (Silica) absorbuje sebum oraz wilgoć, potrafi rozpraszać światło i w ten sposób ukrywa drobne zmarszczki oraz niedoskonałości skóry, to bardzo drogi półprodukt, ponieważ jest używany przez wizażystów i charakteryzatorów dla uzyskania efektu soft focus
Zalety kosmetyków mineralnych
- są lekkie, bezzapachowe
- mają naturalny skład i dzięki temu nie zatykają porów i nie powodują zaskórników
- chronią skórę przed niekorzystnym działaniem UVA i UVB
- są idealne dla każdego typu cery dzięki naturalnemu składowi
- nie uczulają
- nie są testowane na zwierzętach
- mogą ich używać weganie
- nie mają terminu ważności, a więc można ich używać dopóki się nie skończą
- nie tworzą efektu maski
- poprawiają stan cery
- wystarczają na bardzo długo, ponieważ 9g produktu mineralnego odpowiada aż 30 ml fluidu
- łatwa aplikacja i możliwość regulacji stopnia krycia
Aplikacja
Aplikacja kosmetyków mineralnych jest dużo prostsza od nakładania tradycyjnych kosmetyków kolorowych. Jeśli nie masz większych problemów z cerą to wystarczy, że wysypiesz niewielką ilość podkładu na wieczko i delikatnie omieciesz nim twarz. Do tego celu można użyć pędzla do pudru lub kabuki. Jeżeli masz coś do ukrycia na twarzy to potrzebujesz mocniejszego krycia. Na początek małe ostrzeżenie- lepiej jest dołożyć podkładu (dwie lub trzy warstwy) niż nałożyć go za dużo za pierwszym razem. Należy wysypać niewielką ilość podkładu/pudru/korektora na wieczko, a następnie docisnąć pędzel kabuki tak, aby znalazł się na nim proszek. Następnie należy energiczniej dotknąć brzegów wieczka, aby pozbyć się nadmiaru produktu. Przy mocniejszym kryciu warto zastosować metodę stemplowania. Polega ona na delikatnym wciskaniu produktu w skórę. Na zakończenie należy okrężnymi ruchami rozprowadzić podkład.
Korektor
Mam jasną karnację, więc wybrałam odzień Ivory. Kierowałam się zasadą, że odcień korektora powinien być o ton jaśniejszy od karnacji.Kosmetyk bardzo dobrze nakłada się pędzelkiem. Doskonale zakrywa wszystkie niedoskonałości skóry zaczynając od przebarwień, a kończąc na różnego rodzaju krostkach. Bardzo dobrze stapia się ze skórą i dzięki temu zapewnia znakomite krycie. Jestem z niego bardzo zadowolona, ponieważ bardzo dobrze rozjaśnił cienie pod oczami, a zawsze miałam z nimi problem.
Podkład
Wybrałam odcień Biscuit., ponieważ mam średnio jasną karnację o neutralnym, beżowym odcieniu. Na początku byłam do niego dość sceptycznie nastawiona, ponieważ nie sądziłam, że podkład w proszku będzie tak samo skuteczny jak fluid. A tu okazało się ,że jest jeszcze lepszy, ponieważ idealnie zmatowił moją skórę i dzięki temu nie muszę nakładać już pudru. W ten sposób zaoszczędziłam dużo pieniędzy, ponieważ nie musiałam kupować kolejnego produktu. Podkład mineralny utrzymywał się na buzi cały dzień i nie musiałam wykonywać żadnych poprawek. Ponadto nie brudziły mi się ubrania tak jak to było w przypadku fluidu. Nakładałam go również, gdy szłam na siłownię, ponieważ jest wodoodporny i absorbuje wilgoć. I co najważniejsze to, że po jego aplikacji nie miałam efektu maski, a buzia wyglądała bardzo naturalnie.
Jedwabny puder wykończeniowy
Wybrałam odcień Silk Glow Light, ponieważ nadaje się on do karnacji jasnej i bardzo jasnej. Nakładałam go na samym końcu, jako rozświetlacz. Należy niewielką ilość produktu nanieść na środek brody, środek nosa, pod łukiem brwiowym, na środek czoła i na kości policzkowe zaraz pod oczami. Sprawił on ,że moja skóra odbijała światło w odpowiednim miejscu i dał efekt lekko rozświetlonej skóry.
Bronzer
Wybrałam odcień Sunkissed Shimmer. Najczęściej nakładałam go poniżej kości policzkowych w celu ich wymodelowania. Można nałożyć go po bokach nosa oraz na konkurach twarzy w celu nadania jej odpowiedniego kształtu. Jest bardzo trwały i już niewielka ilość produktu wystarczy, aby osiągnąć wymarzony efekt. Można również stosować go na szyję, dekolt oraz na całe ciało w celu uzyskania skóry muśniętej słońcem.
Pędzel Kabuki
To idealny pędzel do aplikacji kosmetyków mineralnych. Jest odpowiedniej wielkości, am delikatne, bardzo miękkie, syntetyczne włosie, które idealnie rozprowadza produkty sypkie. Można nim nakładać : podkład, puder wykończeniowy, puder Velvet HD, bronzer i róż. Nie spotkałam jeszcze lepszego pędzla.
Efekt końcowy możecie zobaczyć tutaj : http://natalie-forever.blogspot.com/2017/03/kosmetyki-mineralne-wybor-swiadomych.html
Powiązane artykuły
-
Piękne stopy na lato w 5 prostych krokach
Idzie lato, a wraz z nim z naszych wydobywamy letnie obuwie, w którym eksponujemy własne stopy w całej okazałości. Nie trzeba udawać się do kosmetyczki by zadbać o stopy po zimie. Nim ubierzemy letnie sandałki pamiętajmy, że stopy muszą być zadbane. Oto kilka rad, jak dbać o stopy samodzielnie:
-
Czym kierować się kupując perfumy? Praktyczne wskazówki i porady
Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, ile flakoników perfum posiadasz i ile razy były one po prostu źle trafionym zakupem? Aby dobrze dopasować zapach perfum pod swoje indywidualne upodobania, nie wystarczy powąchać i kupić. Nawet jeśli zapach spodoba Ci się w sklepie, nie znaczy, że będziesz go mogła nosić na sobie do pracy.
-
5 produktów spożywczych, z których stworzysz najlepsze pielęgnacyjne kosmetyki
Półki drogerii uginają się od różnorodnych kosmetyków do ciała, włosów, twarzy i dłoni. Jednak ich składy bywają zdecydowanie zbyt długie, a cena często przerasta nasz portfel szczególnie kiedy okazuje się, że mamy do kupienia nie jeden, ale kilkanaście produktów. Aby nie tracić fortuny, a także być zupełnie spokojnym o to co nakładamy np. na naszą twarz proponujemy poeksperymentować z rzeczami, które znajdziesz w każdej kuchni i spiżarni. Poniżej znajdziesz kilka naszych prostych pomysłów.
-
Jak wybrać dobry krem? Na to należy zwracać uwagę!
Krem do twarzy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Jak się okazuje większość z nas posiada więcej niż jeden krem. Tak naprawdę jednak rzadko kiedy chociaż jeden z nich jest dobrze dobrany do danego rodzaju cery. Rezultatem tego jest najczęściej brak efektów stosowania kremu, a czasami nawet pogorszenie stanu cery. Jak zatem wybrać krem idealny?
Natalie
Jak wybrać dobry krem? Na to należy zwracać uwagę! 2016-10-01 13:17:19 2016-06-07 09:31:59