Praca, podróże i rozwój - jak połączyć sukces zawodowy z odkrywaniem świata?
Ostatnie lata okazały się przełomowe dla Jakuba Szloska - przedsiębiorcy, który łączy pracę zawodową z podróżami dookoła świata. Dzięki doskonałej organizacji i umiejętności zarządzania czasem, udało mu się zrealizować ambitne cele zawodowe, jednocześnie odwiedzając 19 miast na 3 kontynentach w 2024 roku. Jego sukcesy są nie tylko wynikiem ciężkiej pracy, ale również efektywnego połączenia pracy zdalnej
i pasji do podróży.
Nie wyobrażam sobie pracy w jednym miejscu przez cały rok. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających się warunków – mówi właściciel firmy Re Bena Gesta, który od ponad roku prowadzi swoje firmy z różnych zakątków świata. Wielu ludzi traktuje podróże jako przerwę od pracy, ale dla mnie stały się one inspiracją i sposobem na rozwój zawodowy.

Podróże jako element strategii biznesowej
W tym roku Jakub spędził 73 dni w podróży, odwiedzając 6 krajów i pokonując ponad 40000 km. Praca zdalna stała się dla niego kluczem do łączenia obowiązków zawodowych z pasją do odkrywania nowych miejsc. Przemierzając Bangkok, Phuket, Singapur, Los Angeles czy San Francisco, przedsiębiorca nie tylko rozwijał swoje firmy, ale także nawiązywał kontakty międzynarodowe i realizował swoje zawodowe cele.
Każda podróż to okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych i odkrywania nowych rynków. To także doskonały sposób na poprawę efektywności pracy – po prostu trzeba umieć dobrze zarządzać czasem– stwierdza przedsiębiorca.
Zagrożenia i wyzwania łączenia pracy z podróżami
Mimo wielu korzyści, podróże służbowe niosą ze sobą także wyzwania. Według Jakuba Szloska kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja - Podróżowanie w celach zawodowych to nie tylko przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność. Wyzwaniem jest utrzymanie dyscypliny i koncentracji, gdy jesteś
w zupełnie nowym miejscu, a dodatkowo musisz realizować zadania zawodowe.
Zarządzanie czasem w różnych strefach czasowych, trudności w dostępie do internetu czy różnice kulturowe to tylko niektóre z problemów, które mogą utrudniać efektywność pracy. Czasami bywa, że trzeba wstać o 4 nad ranem, żeby zdążyć na spotkanie z partnerem biznesowym w innej strefie czasowej. Ale to, co na początku wydaje się trudne, z czasem staje się drugą naturą – mówi Jakub Szlosek.
Jak przygotować się na łączenie pracy z podróżami?
Aby skutecznie połączyć pracę z podróżami, kluczowa jest odpowiednia organizacja
oraz planowanie z wyprzedzeniem. Przedsiębiorca rekomenduje, by przed każdą podróżą zaplanować szczegóły wyjazdu, w tym dostępność internetu, godziny pracy w różnych strefach czasowych oraz czas na odpoczynek. Ważne jest, aby mieć jasny plan działania na każdy dzień i umieć dostosować harmonogram do warunków lokalnych.
Należy być gotowym na nieoczekiwane. Podróże to nie tylko ekscytujące przygody,
ale także momenty, w których wszystko może się zmienić. Zawsze warto mieć plan B i być elastycznym – dodaje.
Plany na przyszłość
Rok 2025 zapowiada się dla Jakuba Szloska równie ekscytująco. Przedsiębiorca nie tylko zamierza kontynuować rozwój swoich firm, ale również planuje udział w konferencji biohackingowej w Teksasie i wymianę doświadczeń z międzynarodowymi liderami biznesu. Wzrost jego firm w I kwartale 2025 roku wyniósł imponujące 270% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a plany na przyszłość obejmują zakładanie nowych spółek oraz dalsze poszerzanie działalności na rynkach globalnych.
Podróże to doskonała okazja do nauki i rozwoju. Dzięki nim staję się lepszym liderem i przedsiębiorcą, który potrafi łączyć pasję z pracą – podsumowuje.
Zwiedzanie świata i praca zdalna mogą iść w parze. Warto być gotowym
na wyzwania, które niesie ze sobą łączenie pracy z podróżami, ale także czerpać pełnymi garściami z doświadczeń, które niesie każda kolejna podróż. Z odpowiednim podejściem, podróże mogą stać się motorem rozwoju zawodowego, a także szansą na realizację życiowych pasji.
Powiązane artykuły
-
Czy masz oznaki przepracowania? Jeśli tak, to znaczy, że czas na urlop!
Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo męcząca i uciążliwa może być nasza praca. Pracujemy odliczając tylko dni do weekendu i to właściwie jedyna motywacja jaka jeszcze nas utrzymuje przy naszym zajęciu zarobkowym. Oto kilka oznak, że Twój organizm wymaga regeneracji i odpoczynku. Lepiej bierz urlop i poluj na last minut!
-
Przydatne porady i fakty, które powinna znać każda osoba wybierająca się w podróż
Jeśli planujesz jakąś podróż, a nie masz jeszcze doświadczenia w przygotowaniach, warto zapoznać się z przygotowanymi przez nas wskazówkami, które być może dla jednych będą oczywiste, lecz dla innych mogą okazać się kołem ratunkowym.
-
Rozmowa kwalifikacyjna – co powinieneś zrobić tuż „po”?
Dla wielu osób zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to już połowa sukcesu. Zwykle możemy odetchnąć, gdy jesteśmy już po tego typu spotkaniu – czy jednak na pewno? Otóż 24h po rozmowie kwalifikacyjnej to czas, aby dokładnie przeanalizować przebieg całego spotkania i zastanowić się nad innymi argumentami, które skłonią potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia Ciebie. Dodatkowo, taka szczegółowa analiza spotkania pozwoli Ci poprawić ewentualne błędy, dzięki czemu już na kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych będziesz wypadać znacznie lepiej i pewniej. Poznaj kilka kluczowych rzeczy, które powinieneś zrobić tuż po rozmowie o pracę.
-
Miasto wielu wież i największej starówki w Europie. Zajrzyj do Wilna!
Stolica Litwy to uroczy klimat, niepowtarzalna atmosfera miasta, które wzdłuż i wszerz można zwiedzać pieszo, oraz miejsce szczególnie ważne dla Polski. Wilno warto odwiedzić o każdej porze roku, jednak zimą, kiedy na starówce odbywa się bożonarodzeniowy jarmark, a w powietrzu unosi się zapach grzanego wina, to wschodnie miasto wydaje się szczególnie magiczne.
Ewelina
Miasto wielu wież i największej starówki w Europie. Zajrzyj do Wilna! 2016-11-28 10:18:09 2016-11-28 07:58:17