Przepisy kulinarne

Znajdziesz tu pomysły na śniadanie, obiad i kolację. Ciekawe przepisy na desery, ciasta oraz wypieki. Gotowanie to czynność, dzięki której jesteśmy w stanie stworzyć daną potrawę od podstaw.. Musi zawierać także listę składników potrzebnych do jej utworzenia wraz z gramaturą. Przepisy polskie i na dania z różnych stron świata, fit i tradycyjne.


Przepis na pyszne, domowe pączki

Jako dziecko wspominam tłusty czwartek u dziadków na wsi - zawsze były domowe, pyszne pączki. Teraz już jako dorosła osoba kultywuję tę tradycję i zamiast pójść do cukierni i kupić gotowe pączki, robię je sama. Tłusty czwartek wypada dokładnie za tydzień, dlatego już dziś dzielę się z Wami doskonałym przepisem na nie. Spróbujcie!!!

Cudowne działanie cytryny - wiedziałaś o tym?

Cytryna jest wykorzystywana na co dzień do różnego rodzaju maseczek, potraw; jako odświeżacz, odstraszacz insektów, środek dezynfekujący, oczyszczacz, jako środek rozjaśniający oraz do wielu innych rzeczy. Dzisiaj natomiast o właściwościach soku z cytryny jako połączenia z wodą, pitej codziennie na czczo.

Jak nie popełniać błędów podczas gotowania? Czyli 8 zbędnych czynności

Niektóre z czynności wykonywanych w kuchni nie mają żadnego uzasadnienia, a pomimo to większość polskich kobiet i panów domu wykonuje je niemalże codziennie. Poniżej znajduje się lista 8 najczęstszych kuchennych „grzeszków”. Rezygnując z nich, można przyrządzać smaczniejsze potrawy, jeść zdrowsze produkty i oszczędzić czas na przyjemności.

3 łatwe przepisy na ciasto drożdżowe bez wyrabiania. Smakują znakomicie!

Zwykle ciasto drożdżowe kojarzy nam się z monotonnym i długim wyrabianiem go ręką, a do tego myślimy, że to trudne i tylko dla zaawansowanych. Nic bardziej mylnego! Oczywiście są ciasta, które wymagają większego nakładu naszej pracy, ale mamy na szczęście też takie ,które można zrobić szybko i nawet nie brudząc sobie rąk. Nie bójmy się ciasta drożdżowego!

Przepis na pyszne placuszki z piersi kurczaka

Przepis na pyszne na placuszki z piersi kurczaka. Jeśli masz chwilkę to warto zrobić je na obiad. Wszyscy domownicy będa zachwyceni! Satysfakcja gwarantowana. 

Przepis na chruściki piwne - jedyne w swoim rodzaju

Nie tylko na tłusty czwartek - smaczne, jedyne w swoim rodzaju chrusty na piwie !!! Nie można im się oprzeć, pokusa murowana :)