Psychologia

Dział nauki zajmujący się ludzkimi emocjami, sposobami na radzenie sobie ze stresem, trudnymi sytuacjami, wyrażaniem uczuć i konkretnymi zachowaniami w różnych sytuacjach. Porady psychologiczne każdego dnia pomagają ludziom w życiu.


5 porad, dzięki którym osiągniesz spokój w życiu

Często odczuwasz napięcie i niepokój? Zastanawiasz się, co może być tego przyczyną i jak z tym walczyć? Pragniesz wreszcie poczuć się wolna i zrelaksowana? Skorzystaj z naszych niezawodnych porad.

Coaching jak jazda na deskorolce - wywiad z Anetą Michno

Vaclav Havel powiedział, że „Wizja to nie wszystko, trzeba ją połączyć z działaniem. Nie wystarczy wpatrywać się w schody: musimy wspinać się po ich stopniach". Czy to oddaje Twoją pracę, czy ma ona coś w sobie z takiej wspinaczki po schodach?. No co Ty? Ja sobie to inaczej wyobrażam. Jeżeli mam moją pracę ukazać za pomocą metafory to inne obrazy rodzą mi się w głowie. Ja sobie to wyobrażam tak: proces coachingowi jest jak jazda na deskorolce

Jak zachowywać się najpierwszej randce? Porady dla dziewczyn

Pierwsza randka może wiązać się z dużym stresem. Czy mu się spodobam, o czy rozmawiać, co zachować w tajemnicy? Wątpliwości może być bardzo wiele. Jednak prawda jest taka, że im bardziej na luzie do tego podejdziesz, tym obydwoje będziecie bardziej naturalni, a cały stres i niepokój opadnie. Jeśli jesteś przed pierwszą randką przeczytaj te porady, a pójdzie Ci lepiej.

Sposoby na jesienną chandrę, czyli jak nie dać się jesiennej melancholii

Choć jesień jest kolorowa i może dawać wiele radości, na ogół za nią nie przepadamy. Wpadamy w powakacyjną chandrę, doszukując się we wszystkim problemów. Szkoda tracić czasu na smutek, kiedy można cieszyć się życiem, dlatego warto przyjrzeć się sposobom na jesienną depresję.

Jak wychować szczęśliwe i mądre dziecko? Czyli zasady dobrego rodzica

Bycie rodzicem, nie jest łatwym zadaniem.  Aby dziecko wyrosło na dobrego i mądrego człowieka, jego edukację należy zacząć już od najmłodszych lat. Proces wychowania to mozolna i codzienna praca, która z pewnością przeniesie konsekwencje. Podpowiadamy porady, które jak najszybciej należy wprowadzić w życie, bo poprzez zabawę również można poznawać świat.

#3 Perfekcyjną być, czyli o jeden krok za daleko…

Często mówię, że PERFEKCJA to drugie imię Anoreksji. Nie bez powodu. Oczywiście może to być sprawa kontrowersyjna, bo perfekcja będąca procesem a nie efektem końcowym, ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Wszystko zależy od jej pojmowania.

Aplikacja KobiecePorady.pl