Rodzina & Dziecko

Stan zdrowia można wyczytać z ręki. Przekonaj się!

Wygląd paznokci odzwierciedla ogólny stan zdrowia naszego organizmu. Uważna obserwacja może pomóc we wcześniejszym wykryciu chorób, infekcji i innych dolegliwości, a co za tym idzie, szybkiego podjęcia leczenia. Zdrowe paznokcie powinny być lekko zaróżowione, bez widocznych przebarwień i gładkie w dotyku.

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu – jak to przeżyć?

Pierwsze dni w przedszkolu to bardzo trudny okres dla każdego dziecka. Jednocześnie odseparowanie od domu i rodziców oraz wypracowanie pewnej rutyny odbierania z przedszkola to bardzo ważne etapy na drodze do samodzielności malucha. Choć respektowanie twardych zasad nie należy do najprostszych, z czasem pozwala uzyskać poczucie bezpieczeństwa. Jak pomóc dziecku przetrwać jego pierwsze dni w przedszkolu?

Cztery rzeczy, przez które Twoje dziecko źle się czuje w przedszkolu

Nie każde dziecko tryska radością, gdy zbliża się czas wyjścia do przedszkola. Jeśli i Twoje najchętniej każdego dnia zostawałoby w domu, zastanów się nad tym, co może być tego przyczyną. Zwykle dziecko ma powody, aby nie czuć się w przedszkolu najlepiej, my zaś mamy środki pozwalające na udzielenie mu pomocy w przezwyciężeniu tego stanu.

Podpowiadamy, jak przygotować dziecko na jego pierwsze dni w szkole

Pierwsze dni dziecka w szkole potrafią być bardzo stresujące. Na szczęście, o tym, jak zostaną one zapamiętane przez małego ucznia, decydują również rodzice. Jak zatem przygotować syna lub córkę do tego wydarzenia.

4 rzeczy, które zniechęcają Twoje dziecko do szkoły

Chodzenie do szkoły jest przymusem dla każdego dziecka. Jedne z radością wstają rano i biegną na zajęcia, inne zaś kombinują jak tylko się da, byle móc zostać w domu. Często zdarza się również, iż dzieci, które do tej pory chętnie uczęszczały do szkoły, nagle zamykają się w sobie i niechętnie chodzą na zajęcia. Pewnych rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka. Zobacz, co zniechęca dzieci do chodzenia do szkoły!

Cztery czynności, które pomogą Twojemu dziecku szybciej zasnąć

Problemy ze snem nie są charakterystyczne jedynie dla dorosłych. Często zmagają się z nimi również dzieci, a problemy z zaśnięciem, z jakimi się zmagają, mają prawo niepokoić rodziców. Jeśli pojawiają się cyklicznie lub utrzymują się przez co najmniej kilka tygodni, warto zastanowić się nad odwiedzeniem wraz z dzieckiem lekarza. Jeszcze zanim to nastąpi można jednak zastanowić się nad innymi sposobami na uporanie się z nimi.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl