Częste bóle głowy to objaw, którego absolutnie nie powinnaś ignorować. Mogą one świadczyć o występowaniu migreny lub innych poważnych dolegliwości. Kiedy warto zwrócić się do lekarza?
citalliance @ 123rf.com
1. Migrena.
Migrena objawia się silnym, tętniącym bólem głowy, na który nie działają standardowe leki przeciwbólowe. Ból trwa zazwyczaj minimum 4 godziny i zazwyczaj jest jednostronny. Nasila się przy wysiłku oraz ekspozycji na światło. Jeśli podejrzewasz u siebie migrenę, powinnaś koniecznie udać się do specjalisty.
2. Objaw nerwowy.
Ból głowy może oznaczać, że cierpisz na nerwicę, fobię, depresję lub inne zbliżone zaburzenie. Będzie się on wówczas szczególnie nasilał w sytuacjach stresowych. Jeśli zauważasz u siebie taki objaw, udaj się do lekarza pierwszego kontaktu, a on skieruje Cię do neurologa, psychologa lub psychiatry.
3. Tętniak lub guz mózgu.
Jeżeli ból głowy lubi narastać, a rano towarzyszą mu nudności lub wymioty, to powinnaś skonsultować to ze specjalistą. Niepokojącym objawem jest dodatkowo ogólne przemęczenie, senność, problemy z tętnem oraz tracenie przytomności. Nie zwlekaj, bo im szybciej wykryjesz chorobę, tym łatwiej będzie Ci ją wyleczyć!
4. Zapalenie zatok.
Częste bóle głowy towarzyszą także zapaleniu zatok. Objawia się ono tępym bólem w okolicach zatok przynosowych i czołowych, a do jego nasilenia dochodzi w przypadku pochylania się.
5. Problemy ze wzrokiem.
Czy jesteś świadoma tego, że unikanie noszenia okularów lub soczewek może prowadzić do intensywnych dolegliwości bólowych? Nadmierne napięcie gałek ocznych prowadzi wówczas do bólu w okolicach ciemieniowych i czołowych.
6. Zapalenie mózgu.
Dolegliwości bólowe w tych okolicach towarzyszą również poważnej chorobie, jaką jest zapalenie mózgu. Razem z bólem współwystępują także: gorączka (często bardzo wysoka), napady padaczkowe, zmiany stanów psychicznych, ogólne fatalne samopoczucie. Należy wówczas jak najszybciej udać się do lekarza lub wezwać pogotowie.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Krystyna
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26