Minione lata to rosnąca fascynacja psychiatrią. Niestety również w kontekście dzieci. Równocześnie z wielkimi odkryciami w tej dziedzinie pojawia się spory ruch sprzeciwiający się niemalże całkowicie nie tylko niektórym chorobom psychicznym, ale zdecydowanie podważający nawet całkowicie autorytet takiej nauki jak psychiatria. Faktycznie jej przeszłość nie ma wiele wspólnego w niektórych aspektach z definicją nauki, ale nie jedynie to niepokoi. Niepokoi przede wszystkim postawa rodziców, którzy biernie oddają swoje dzieci w szpony psychiatrii ryzykując znacznie więcej niż by się mogło wydawać.
Johan Larson @ 123rf.com
CZY ADHD TO CHOROBA?
Zagadka ADHD jest bardzo prosta. Jak wskazuje wiele profesjonalnie wykonanych badań ruchliwość i nadpobudliwość u dzieci w takim wieku jest zupełnie naturalnym zjawiskiem, które występowało od zawsze w pewnym okresie dorastania. Dopiero od pewnego czasu to zupełnie naturalne u wielu dzieci zjawisko zaczęto nazywać chorobą i podawać silne i bardzo toksyczne leki, które są w stanie nawet uszkodzić trwale mózg dziecka. Lista skutków niepożądanych stosowania takich leków jest niezmiernie długa i nie kończy się jedynie na depresji, a sięga znacznie dalej.
DSM – CIEMNA STRONA PSYCHIATRII
Na początku XXI wieku DSM, czyli klasyfikacja chorób psychicznych zawierała przeszło 300 różnych schorzeń w czasie kiedy jeszcze 80 lat temu schorzeń rozróżniano kilka. ADHD również pojawiło się na tej liście stosunkowo niedawno i wzbudziło kontrowersje. Lista chorób bywa absurdalna, ale niemalże wszystkie je łączy jedna wspólna cecha – możliwość zastosowania terapii i niestety farmakoterapii. Ta druga w przypadku młodych organizmów bywa niesłychanie niebezpieczna. Dodatkowo dochodzi stygmatyzacja dzieci z „zaburzeniami” już od pierwszych lat życia. Jednostka taka dorasta w fałszywym przekonaniu, że cierpi na zaburzenie i potrzebuje pomocy. Nietrudno znaleźć badania i dowody na to, że tak silna sugestia podawana przez całe lata może sprawić dziecku wiele problemów w przyszłości.
Każdorazowo jeżeli maluch sprawia problemy przemyśl to wielokrotnie, nim udasz się do lekarza. Być może są lepsze sposoby na jego uspokojenie niż podawanie dziecku leków psychotropowych lub płacenie horrendalnych kwot za terapię, których działania dotąd nie udowodniono w aspekcie długofalowym. Są lepsze sposoby na opanowanie ruchliwości dziecka.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Wioletta
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26