Prosty przepis na wyśmienity rosół po chińsku.
Składniki:
- 1 opakowanie makaronu chińskiego (może być vermicelli lub z fasoli mung);
- 3 – 4 suszonych grzybów mun;
- 6 – 7 suszonych grzybów schitake;
- słoiczek lub puszka krojonych pędów bambusa;
- 5 małych cebulek;
- pęczek cebulki dymki;
- sos sojowy jasny i ciemny;
- filet z kurczaka;
- 1 pietruszka;
- 2 marchewki;
- kawałek selera;
- korzeń imbiru;
- kawałek pora;
- sól.
Przygotowanie:
Do dużego garnka nalać wody, wstawić na gaz i doprowadzić do wrzenia. Pietruszkę i marchew obrać i pokroić na kawałki, wrzucić do gotującej się wody. Tak samo zrobić z obranymi cebulkami i selerem, oraz umytym porem. Posolić i doprawić odrobiną sosu sojowego jasnego. Dla smaku można dodać warzywną kostkę rosołową. Gotujemy wywar na małym ogniu przez ok. 45 minut, najlepiej bez przykrycia - wtedy nasz rosół będzie przeźroczysty i apetyczny. W międzyczasie należy umyć filet z kurczaka i pokroić na cienki plastry, potem wrzucić kawałki piersi na patelnię z odrobiną oleju, podlać delikatnie sosem sojowym ciemnym i podsmażyć do zarumienienia. Następnie można fileta odsączyć, tak by obciekł z nadmiaru oleju. 15 minut przed końcem gotowania się rosołu należy dodać do niego obrany i pokrojony w plastry - surowy imbir. Po 45 minutach najlepiej wyłowić z naszej zupy pływające warzywa tak, by został sam czysty wywar. Zostawiamy go na delikatnym gazie, po czym wrzucamy do niego usmażone wcześniej mięso oraz pędy bambusa. Grzyby mun i schitake wrzucamy do małej miseczki i zalewamy je wrzącą wodą. Po około 2-3 minutach będą miękkie i uda się je pokroić na małe kawałki. Po tym wrzucamy je do naszego rosołu. Wszystko gotujemy wspólnie jeszcze przez ok. 5-10 minut. W międzyczasie próbujemy i ewentualnie doprawiamy zupę sosem sojowym bądź solą. 3 minuty przed końcem gotowania dodajemy makaron chiński. Całość przy podaniu dekorujemy pokrojoną cebulką dymką i zajadamy ze smakiem.
Powiązane artykuły
-
Przepis na krem z dyni z imbirem
Mamy już co prawda grudzień, ale w sklepach spokojnie można zaopatrzyć się jeszcze w dynie. Zachwycają nas one nie tylko swoim różnorodnym kształtem, ale przede wszystkim kolorem, którego tak nam teraz brakuje. Za oknem szaro, buro i deszczowo, może zatem piękne kolory na talerzu chociaż na chwilę wywołają u nas uśmiech na twarzy.
-
Szybka rozgrzewka na talerzu, czyli dlaczego warto jeść zupy jesienią
Późna jesień obfituje w opady deszczu i przymrozki. Do domu zwykle wracamy przemarznięci, zmęczeni i mamy nadzieję, że uda nam się szybko ogrzać. Aby tak się stało, warto sięgnąć po zupy, które szybko sycą i dają sporo energii. Ponadto zawierają wiele cennych witamin i minerałów, dzięki czemu ich spożywanie poprawia odporność.
-
Letnie przepisy: Pomysły na smaczną zupę pomidorową
Zaczął się już czas najsmaczniejszych, aromatycznych i świeżych pomidorów. Na straganach mamy całe mnóstwo różnych odmian jak pomidory malinowe, bawole serce, lima czy koktajlowe. Pora odłożyć przecier pomidorowy na półkę i przygotować własną, smaczną zupę pomidorową ze świeżych pomidorów. Najlepiej wybrać pomidory dojrzałe czerwone i słodkie. Dodatkiem do takiej zupy może być ryż, lane ciasto, makaron - jak kto woli.
-
Rozgrzewająca zupa cebulowa
Szukasz czegoś, co rogrzeje Cię w zimne dni? Poznaj przepis na rozgrzewającą zupę cebulową, której wykonanie jest niezmiernie proste. Smacznie i zdrowo!
Kamila
Rozgrzewająca zupa cebulowa 2016-11-10 09:24:45 2016-11-09 17:23:17