Zapewne każdemu z nas przytrafiło się nie raz, nie dwa przemęczenie. Pierwsze oznaki przemęczenia można zauważyć już po kilku nadgodzinach w pracy. Jeśli nie chcesz, aby przemęczenie dopadło też Ciebie koniecznie zwolnij tempo i przestań brać na siebie tak wiele obowiązków. Po czym poznasz, że jesteś przepracowany? Jakie są tego pierwsze oznaki? Oto lista 3 najbardziej popularnych objawów przemęczenia.
micro10x @ 123rf.com
Omdlenia
Zdarzyło Ci się, że kilka razy w ciągu ostatnich tygodni straciłeś przytomność? Koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który zbada Cię i znajdzie powód ciągłych omdleń.
Bezsenność
W momencie gdy mamy dużo obowiązków w pracy bądź musimy podejmować ważne decyzje bardzo często cierpimy na bezsenność. Przez nieprzespane noce zaczynamy czuć, że nasz organizm jest wyczerpany.
Nerwica
Kolejnym objawem przemęczenia naszego organizmu może być nerwica, która nasila się w momencie gdy nie wyrabiamy z codziennymi obowiązkami. Będąc pod codziennym okiem naszego szefa boimy się, że popełnimy błąd. W momencie gdy pracy jest wiele, a błędów możliwych do popełniania jeszcze więcej zaczynamy popadać w zdenerwowanie. Starajmy się tak planować sobie dnie w pracy, aby nie denerwować się i czuć się w niej jak najlepiej.
Powiązane artykuły
-
Rozmowa kwalifikacyjna – co powinieneś zrobić tuż „po”?
Dla wielu osób zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to już połowa sukcesu. Zwykle możemy odetchnąć, gdy jesteśmy już po tego typu spotkaniu – czy jednak na pewno? Otóż 24h po rozmowie kwalifikacyjnej to czas, aby dokładnie przeanalizować przebieg całego spotkania i zastanowić się nad innymi argumentami, które skłonią potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia Ciebie. Dodatkowo, taka szczegółowa analiza spotkania pozwoli Ci poprawić ewentualne błędy, dzięki czemu już na kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych będziesz wypadać znacznie lepiej i pewniej. Poznaj kilka kluczowych rzeczy, które powinieneś zrobić tuż po rozmowie o pracę.
-
Tych błędów musisz unikać podczas rekrutacji do pracy
Jeśli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, to znaczy, że Twoje doświadczenie oraz posiadane umiejętności zaciekawiły przyszłego pracodawcę. To już jakiś sukces dla Ciebie. Teraz wszystko więc zależy od Twojej postawy i zachowania na rozmowie rekrutacyjnej. Jeśli chcesz dobrze wypaść i nie stracić już na starcie szansy na wymarzoną pracę, powinieneś koniecznie wyeliminować poniższe błędy, które niestety bardzo często są popełniane przez kandydatów podczas rozmowy z ich przyszłym pracodawcą.
-
Najbardziej opłacalne kierunki studiów, po których na pewno znajdziesz pracę
Jeśli jesteś przed wyborem kierunku studiów, to doskonale trafiłeś, ponieważ poniżej prezentujemy kilka najważniejszych kierunków, po których w ciągu najbliższych lat na pewno znajdziesz dobrze płatną pracę. Oczywiście nie powinieneś rezygnować ze swoich pasji pod względem wyboru studiów – wybór zawsze należy do Ciebie. My jednak zwracamy się do tych osób, które niekoniecznie wiedzą jeszcze co chciałyby robić w życiu, a zależy im, aby nie wyrzucać pieniędzy „w błoto” i zainwestować w taki kierunek, który zaprocentuje pod względem zawodowym w przyszłości. Warto tutaj nadmienić, iż obecnie – z perspektywy pracodawców – nie ma już tak dużego znaczenia, czy jesteśmy absolwentami uczelni państwowej, czy też prywatnej – w końcu zdobyta wiedza i umiejętności i tak zostanie zweryfikowana podczas pracy.
-
Jak pracować zdalnie z domu? Te porady Ci w tym pomogą
Praca wykonywana zdalnie cieszy się coraz to większą popularnością. Niestety, jak się okazuje tego typu forma wykonywania obowiązków zawodowych nie jest odpowiednia dla każdego. Spora część osób po prostu nie potrafi przestawić się na taki tryb pracy i przebywając w domu ma problemy ze zmotywowaniem się do skupienia i działania.
Kamila
Jak pracować zdalnie z domu? Te porady Ci w tym pomogą 2016-06-24 16:28:26 2016-05-10 13:16:48