Fitness

Fitness jest formą ćwiczeń, którą stworzono w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jej kolebka to Stany Zjednoczone. Tego typu ćwiczenia wykonuje się w rytm muzyki, często w grupie. Ćwiczenia pomagają w przyśpieszeniu metabolizmu oraz uzyskaniu smukłej sylwetki.


8 wskazówek, które sprawią, że będziesz wyglądać i czuć się lepiej

Czas zmienić nawyki żywieniowe na lepsze! Przedstawiamy wam 8 podstawowych, a zarazem bardzo ważnych wskazówek na to, aby wyglądać i czuć się lepiej.

3 ćwiczenia, które wykonywane regularnie, pozwolą Ci wyrzeźbić brzuch

Pamietaj, aby przed przystąpieniem do ćwiczeń zrobić rozgrzewkę, która powinna być kompleksowa, tzn. obejmować całe ciało.

Jak zacząć biegać? Krótki poradnik dla początkujących.

Bieganie jest dziś coraz popularniejszym zajęciem dla Polaków i Polek. Chętnie biegamy w miastach i na wsiach, a biegacze w krajobraz miast wkomponowali się na stałe do tego stopnia, że powstają dla nich specjalne ścieżki. Niewątpliwie, to jeden z najprostszych sportów, który jednocześnie zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Bieganie ćwiczy jednocześnie ciało i ducha, bowiem tylko najbardziej wytrwali będą w stanie przygotować się do startów w dużych imprezach biegowych. Wielu z nas ma jednak problem z rozpoczęciem treningów. Jak zacząć biegać?

Nie ma sukcesu bez wysiłku, czyli jak dojść do idealnej sylwetki w każdej porze roku

Aby coś uczciwie osiągnąć zawsze trzeba w to włożyć trochę wysiłku i pracy. Nie ma wyjątku w wypadku sylwetki i odchudzania. Żeby osiągnąć kształty i formę, o których się marzy, nie warto stosować głodówek, diet krótkotrwałych, w trakcie których gubi się szybko dużo kilogramów.

5 sprawdzonych pomysłów na pokonanie własnych słabości podczas biegania

Biegasz już jakiś czas, trenujesz konkretnie pod wyznaczony cel. W końcu decydujesz się na start. Każdy start to inne emocje choć mają wiele wspólnego. Słyszysz wystrzał startera i zaczynasz biec. Jest wspaniale. Ale po pewnym czasie przestajesz czuć się pewnie. W twoim organizmie powoli włączają się systemy obronne, które mają za zadanie zmusić Cię do odpoczynku. Jest to normalne i chyba każdy kto startował przeżył coś podobnego. Na twoim ramieniu pojawia się mały chochlik, który szepcze Ci do ucha: „zwolnij”, „przejdź do marszu”, „po co Ci to?”. Z czasem ten mały stworek staje się nie do zniesienia. Już nie szepcze do ucha, tylko krzyczy i to głośno! I tutaj zaczyna się prawdziwa wala, która ma sprawdzić twój charakter. Często potocznie nazywamy ten stan ścianą. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji, jak nauczyć się walczyć z samym sobą, bo przecież ten chochli to nasze myśli I to my decydujemy co z nimi zrobimy.

Do wakacji już tylko jeden krok... Krótki poradnik jak się do nich przygotować!

Zimowa aura już nie straszy nas za oknami, a słońce coraz częściej i dłużej gości na niebie. Wielkanoc za pasem, przed nami weekend majowy, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Czy jesteśmy na nie przygotowani?