Najnowsze:

Dlaczego warto stosować rumianek?

Rumianek pospolity to roślina jednoroczna występująca w całej Europie, w wielu regionach Azji, w Ameryce Południowej oraz w Australii. Jest to roślina silnie aromatyczna, która kwitnie od maja do lipca. Kwiaty rumianku pochodzące z krajów Europy Środkowej zawierają o wiele więcej olejku aniżeli południowoeuropejskie. Obejmują 0,3 - 1,3 % olejku eterycznego, którego składnikami są: chamazulen (6-18 %), alfa-bisabolol i jego tlenki (25 - 50 %), spiroeter, beta-farnezen, mircen, kadinen i inne. Drugą grupę związków stanowią flawonoidy : apigenina, luteolina, kwercetyna oraz ich 7 - glukozydy. W kwiatach występują również spirocykliczne poliacetyleny, śluz (do 17 %), cholina, karotenoidy oraz sole mineralne. Rumianek działa przeciwzapalnie na błony śluzowe i skórę, rozkurczowo, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwbakteryjnie oraz koi nerwy.

Quinoa z rodzynkami i winogronami

Najczęściej jemy ziarna komosy ryżowej w wersji wytrawnej, tym razem mam dla miłośników tego pożywnego, niezwykle zdrowego produktu, przepis z ich udziałem na słodko. Quinoa w połączeniu z winogronami i ich suszoną wersją- rodzynkami, z dodatkiem świeżej mięty, stanowią dość nietypowy, ale niezwykle zdrowy deser, który można także z powodzeniem podać na podwieczorek czy na śniadanie. Rodzynki były uważane za niezwykle cenny słodzik w średniowieczu, są skarbnicą cennych witamin i związków mineralnych.

4 przydatne gadżety, które sprawią, ze wasz stosunek będzie boski!

Wasz seks powoli staje się nieco nudny? Widzisz, że rutyna zaczyna przejmować kontrolę w sypialni i nie potrafisz sobie z tym poradzić? Oto propozycje gadżetów erotycznych gwarantujących Ci boskie doznania łóżkowe. Koniecznie się w nie wyposaż!

5 powodów dla których warto się kochać po 40

Seks po 40 roku życia? Czemu nie! W tym artykule przedstawimy kilka powodów, które przekonają każdą z Was, że erotyczne uniesienia są dla kobiet w każdym wieku.

Pięknie wyglądające paznokcie - idealne do pracy i szkoły

Idealne pazokcie na co dzień - przeglad ciekawych inspiracji

Stylowe stroiki adwentowe, które są boskie!

Boskie i stylowe stroiki świąteczne - przegląd ciekawych inspiracji 

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl