Nerki nie lubią zimna, dlatego w mroźnych miesiącach trzeba o nie dbać. W przeciwnym razie zaczniemy chorować na zapalenia układu moczowego, a nasze samopoczucie znacznie się pogorszy. Warto pamiętać, że samo zasłanianie dolnej części pleców to za mało. Nerki potrzebują również innej pielęgnacji. Jakiej? Odpowiedniej diety.
Iriana Shiyan @ 123rf.com
Spożywanie warzyw na parze
Nerki pracują lepiej, gdy je się warzywa gotowane na parze. Można jeść je jako samodzielny posiłek bądź używać jako składnik innych potraw. Najlepszym wyborem są marchew, buraki, seler i pietruszka.
Rozgrzewające przyprawy
Pracę nerek wspomagają przyprawy takie jak: cynamon, anyż, papryka, goździki czy imbir. Można posypywać nimi dania obiadowe, jak i używać ich do przyprawiania grzańców. Równie dobry wpływ na nerki mają cebula, chrzan i czosnek, które zwalczają bakterie w organizmie.
Pożywne kasze
W przypadku zimowego spadku energii nie sięgaj po słodycze, ale po sycące kasze. Ugotowane na sypko 2-3 łyżki kaszy dostarczą do organizmu węglowodanów złożonych, które zagwarantują prawidłowy poziom cukru we krwi. Nerki nie będą dzięki temu obciążone i będą pracować lepiej.
Ziołowe i owocowe herbaty
Dobroczynny wpływ na nerki wykazują ziołowe i owocowe herbatki. Najlepiej wybierać herbatki malinowe, żurawinowe, z czarnej porzeczki bądź z dodatkiem imbiru, miodu i cytryny. W przypadku ziół dobrze jest sięgnąć po pokrzywę.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26