Zgodnie ze współczesnymi standardami szczupła sylwetka jest jednym z czynników, które decydują o naszej atrakcyjności. Osoby bez nadwagi mają więcej pewności siebie, co przekłada się na sukcesy w życiu osobistym i zawodowym.
tourmedica.pl
Gdy w dążeniu do utraty zbędnych kilogramów kolejne diety nie skutkują, a ćwiczenia fizyczne nie przynoszą spodziewanych efektów, coraz częściej sięgamy po metody chirurgii plastycznej, wśród których prym wiedzie liposukcja. Ze względu na dużą popularność zabiegu wokół liposukcji narosło wiele mitów, oczekiwań i mylnych przekonań. Czy procedura naprawdę jest tak skuteczna, jak się o niej mówi?
Liposukcja jest zabiegiem polegającym na usunięciu tkanki tłuszczowej z takich miejsc na ciele jak np. brzuch, uda czy pośladki. Jak w wywiadzie dla programu Dzień Dobry TVN podkreślał dr n. med. Sebastian Kołodziej, zabieg stanowi przede wszystkim sposób modelowania sylwetki, a nie leczenia otyłości. Różnica między jednym a drugim nie jest kwestią znaczeniowych niuansów i ma istotne konsekwencje z punktu widzenia osób zainteresowanych zabiegiem.
Liposukcja – efektywna metoda walki ze zbędną tkanką tłuszczową
Procedura jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mimo zdrowego trybu życia (prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej) nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych obszarów ciała. Dzięki liposukcji pacjenci zyskują pewność, że pokłady tłuszczu na trwałe znikają z określonych miejsc. Nie oznacza to jednak, że w wypadku zaniedbań nie pojawią się w innych, co może zaburzyć proporcje sylwetki. Decydując się na zabieg, musimy wiedzieć, że nie należy traktować go jako „drogi na skróty” w odchudzaniu. Natomiast jako metoda modelowania ciała, podkreślenia konturów czy „wyrzeźbienia” sylwetki, liposukcja sprawdza się doskonale.
Liposukcję przeprowadza się za pomocą jednej z kilku dostępnych metod, które różnią się między sobą rodzajem wykorzystywanej technologii: w ofertach klinik chirurgii plastycznej znajduje się liposukcja klasyczna, wibracyjna, ultradźwiękowa, laserowa oraz wodna. Zasada, na której opiera się opiera się zabieg, jest w przypadku wszystkich metod podobna i charakteryzuje się niewielkim stopniem skomplikowania. Przez niewielkie nacięcia w skórze zostaje wprowadzona kaniula, służąca do rozbijania skupisk tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje odprowadzona do stosownego zbiornika. W liposukcji klasycznej tłuszcz usuwa się za pomocą podciśnienia, natomiast pozostałe typy wykorzystują dodatkowe procedury poprawiające efektywność.
Liposukcja wibracyjna, zwana także rotacyjną, jest wykonywana przy użyciu kaniuli wibrującej z częstotliwością do 9000 razy na minutę. Ruch urządzenia wspomaga i przyspiesza uwalnianie złogów tłuszczowych. Zabieg można stosować samodzielnie lub łączyć go z innymi metodami, na przykład liposukcją laserową, która wykorzystuje energię lasera do rozpuszczania tłuszczu i jednoczesnej koagulacji naczyń. Z kolei liposukcja ultradźwiękowa oparta jest o działanie ultradźwięków, rozbijających komórki tłuszczowe i zamieniających je w emulsję. Ten typ zabiegu daje satysfakcjonujące efekty w miejscach szczególnie trudnych, o większym zwłóknieniu. Dodatkowo, jeśli pacjent zdecyduje się na liposukcję ultradźwiękową techniką Vaser High Definition Liposculpture, możliwe będzie uwypuklenie mięśni brzucha tak, by sylwetka wyglądała bardziej atletycznie. Podczas ostatniego z wymienionych rodzajów zabiegu, czyliliposukcji wodnej, komórki tłuszczowe są „wypłukiwane” specjalnym roztworem pod ciśnieniem. W trakcie procedury nie ulegają uszkodzeniu, dlatego można później przeszczepić je w inne miejsce, w celu np. powiększenia piersi.
Modelowanie sylwetki z wykorzystaniem liposukcji może przynieść naprawdę spektakularne efekt - zobacz je tutaj: liposukcja. Metoda jest minimalnie inwazyjna i bezpieczna, a jej rezultaty – trwałe, pod warunkiem jednak, że nie traktujemy jej jako zamiennika odchudzania. By efekt estetyczny utrzymał się, pacjenci muszą utrzymywać odpowiedni styl życia.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Paulina
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26