Czy czujesz od pewnego czasu, że każdy dzień w pracy jest taki sam? Masz wrażenie, że zaczynasz funkcjonować, jak maszyna? Ogarnia Cię złość i rozdrażnienie, a gdy idziesz do pracy, to Twoje nogi wydają się być ciężkie, jak z ołowiu? Jedyne o czym marzysz, to rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wygląda na to, że dopadło Cię wypalenie zawodowe…
Czy czujesz od pewnego czasu, że każdy dzień w pracy jest taki sam? Masz wrażenie, że zaczynasz funkcjonować, jak maszyna? Ogarnia Cię złość i rozdrażnienie, a gdy idziesz do pracy, to Twoje nogi wydają się być ciężkie, jak z ołowiu? Jedyne o czym marzysz, to rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wygląda na to, że dopadło Cię wypalenie zawodowe…
Wypalenie zawodowe może przybierać różne formy – od złości, przez frustrację, objawy psychosomatyczne, takie jak ból głowy, kręgosłupa, aż po ciężką formę depresji. Częstym błędem jest traktowanie wypalenia zawodowego, jak chwilowego zmęczenia czy spadku energii i tłumaczenie sobie, że wakacje czy urlop pozwolą na naładowanie baterii i poprawę nastroju. W rzeczywistości jednak sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Właściwą drogą będzie analiza sytuacji życiowej i skoncentrowanie się na kwestii – co może zapewnić wyjście z marazmu?
Świadomość – pierwszy krok
Świadomość tego, że praca nie jest już satysfakcjonującym zajęciem, wyznacza kierunek w jakim należy podążać, by odnaleźć zadowolenie. Nakładanie się na siebie różnego rodzaju objawów może zaciemniać prawdziwy powód depresji. Mylące uczucie zmęczenia fizycznego, tak naprawdę jest niczym innym, jak stresem psychologicznym. Praca jest źródłem utrzymania i dlatego ma miejsce wewnętrzne wyparcie faktu, że już nie daje poczucia spełnienia, a co za tym idzie nie będzie wykonywana efektywnie. Stanie się codzienną męczarnią. Ważne jest w tym momencie zrozumienie, że wypalenie zawodowe jest stanem tymczasowym, lecz wymaga podjęcia kroków. Niebezpieczne jednak jest nadmierne odpoczywanie, które z przejściowego może zmienić się niespodziewanie w permanentne rozleniwienie.
W kierunku rozwiązania problemu
Uświadomienie sobie prawdziwej przyczyny uczucia totalnego zmęczenia, otwiera drzwi do nowego życia. Rozwiązaniem jest zmiana kariery zawodowej i stylu życia. Może warto poszukać nowych wyzwań w ramach obecnego zatrudnienia, bądź dokonać większych zmian. Zasadniczo musimy wewnętrznie zadać sobie pytanie, jaki rodzaj pracy dałby nam satysfakcję. Tyczy się to zarówno rodzaju wykonywanej pracy, jak również systemu pracy i sposobu wynagradzania za nią.
Ciekawym rozwiązaniem wydaje się kariera w firmie DuoLife, która stworzyła system pracy, który realnie pozwala na poprawienie standardu życia oraz samopoczucia. Tutaj człowiek jest wartością, opierającą się na fundamencie, w skład którego wchodzi rzetelność i uczciwość.
To renomowana firma, która od lat zajmuje się produkcją i dystrybucją naturalnych suplementów diety. Płyny, tabletki, oleje spożywcze, a nawet środki czystości, to bogaty asortyment produktów, jaki oferuje ta znana marka.
Marka zbudowała swoją pozycję na rynku dzięki relacjom międzyludzkim, integracji pracowników i partnerstwie w firmie. W DuoLife nie ma wyścigu do stanowisk, nie pracuje się pod presją, nie zarabia się na firmę. Tu stawia się na rozwój osobisty. Każdy ma jednakowe szanse i spełnia swoje marzenia.
DuoLife – SoftMarketing™ - o co chodzi?
SoftMarketing™, w oparciu o który działa DuoLife, umożliwia pracownikom zdalne wykonywanie zadań, przy jednoczesnym inwestowaniu we własny rozwój. Tę firmę wyróżnia rewolucyjny system funkcjonowania – tu człowiek sam decyduje o tym, kiedy i ile pracuje oraz jak wysokie ma zarobki. Projekt daje możliwość pogodzenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, bo tylko równowaga między tymi dwiema sferami daje efekt w postaci pełnej satysfakcji. W DuoLife nie czeka się latami na awans – każdy jest swoim własnym szefem, a dzięki organizowanym systematycznie szkoleniom, ciągle podnosi swoje kwalifikacje. W DuoLife nikt nie czuje się wypalony zawodowo, tutaj każdy dzień jest inny, ciekawszy i bogatszy o doświadczenia. Rosnący dynamicznie dochód mobilizuje do działania. To miejsce dla ludzi otwartych na zmiany – dla takich, którzy ich potrzebują.
www.myduolife.com
Powiązane artykuły
-
Rozmowa kwalifikacyjna – co powinieneś zrobić tuż „po”?
Dla wielu osób zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to już połowa sukcesu. Zwykle możemy odetchnąć, gdy jesteśmy już po tego typu spotkaniu – czy jednak na pewno? Otóż 24h po rozmowie kwalifikacyjnej to czas, aby dokładnie przeanalizować przebieg całego spotkania i zastanowić się nad innymi argumentami, które skłonią potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia Ciebie. Dodatkowo, taka szczegółowa analiza spotkania pozwoli Ci poprawić ewentualne błędy, dzięki czemu już na kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych będziesz wypadać znacznie lepiej i pewniej. Poznaj kilka kluczowych rzeczy, które powinieneś zrobić tuż po rozmowie o pracę.
-
Tych błędów musisz unikać podczas rekrutacji do pracy
Jeśli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, to znaczy, że Twoje doświadczenie oraz posiadane umiejętności zaciekawiły przyszłego pracodawcę. To już jakiś sukces dla Ciebie. Teraz wszystko więc zależy od Twojej postawy i zachowania na rozmowie rekrutacyjnej. Jeśli chcesz dobrze wypaść i nie stracić już na starcie szansy na wymarzoną pracę, powinieneś koniecznie wyeliminować poniższe błędy, które niestety bardzo często są popełniane przez kandydatów podczas rozmowy z ich przyszłym pracodawcą.
-
Najbardziej opłacalne kierunki studiów, po których na pewno znajdziesz pracę
Jeśli jesteś przed wyborem kierunku studiów, to doskonale trafiłeś, ponieważ poniżej prezentujemy kilka najważniejszych kierunków, po których w ciągu najbliższych lat na pewno znajdziesz dobrze płatną pracę. Oczywiście nie powinieneś rezygnować ze swoich pasji pod względem wyboru studiów – wybór zawsze należy do Ciebie. My jednak zwracamy się do tych osób, które niekoniecznie wiedzą jeszcze co chciałyby robić w życiu, a zależy im, aby nie wyrzucać pieniędzy „w błoto” i zainwestować w taki kierunek, który zaprocentuje pod względem zawodowym w przyszłości. Warto tutaj nadmienić, iż obecnie – z perspektywy pracodawców – nie ma już tak dużego znaczenia, czy jesteśmy absolwentami uczelni państwowej, czy też prywatnej – w końcu zdobyta wiedza i umiejętności i tak zostanie zweryfikowana podczas pracy.
-
Jak pracować zdalnie z domu? Te porady Ci w tym pomogą
Praca wykonywana zdalnie cieszy się coraz to większą popularnością. Niestety, jak się okazuje tego typu forma wykonywania obowiązków zawodowych nie jest odpowiednia dla każdego. Spora część osób po prostu nie potrafi przestawić się na taki tryb pracy i przebywając w domu ma problemy ze zmotywowaniem się do skupienia i działania.
Aleksandra Winiarska
Jak pracować zdalnie z domu? Te porady Ci w tym pomogą 2016-06-24 16:28:26 2016-05-10 13:16:48