Zupy

Potrawy, które mogą stanowić samodzielny posiłek albo też część posiłku. Zwykle spożywane w ramach obiadu jako pierwsze danie. Przepisy na zupy tradycyjne oraz nowoczesne.


Przepis na rosół po chińsku. Porcja dla 4 osób.

Prosty przepis na wyśmienity rosół po chińsku.

Francuska zupa cebulowa

Przepis na prostą w wykonaniu, aromatyczną, francuską zupę cebulową od CzarrnaOdKuchni.

Szybka rozgrzewka na talerzu, czyli dlaczego warto jeść zupy jesienią

Późna jesień obfituje w opady deszczu i przymrozki. Do domu zwykle wracamy przemarznięci, zmęczeni i mamy nadzieję, że uda nam się szybko ogrzać. Aby tak się stało, warto sięgnąć po zupy, które szybko sycą i dają sporo energii. Ponadto zawierają wiele cennych witamin i minerałów, dzięki czemu ich spożywanie poprawia odporność.

Rozgrzewająca zupa cebulowa

Szukasz czegoś, co rogrzeje Cię w zimne dni? Poznaj przepis na rozgrzewającą zupę cebulową, której wykonanie jest niezmiernie proste. Smacznie i zdrowo! 

Zupa dyniowa na bulionie z cebulą, czosnkiem i parówką

Dynia, królowa jesieni. Chyba każdy z nas, nie raz, napotkał to sympatyczne warzywo na swojej drodze. Dostojne, pomarańczowe, nadające się do dekoracji jak i do konsumpci. Niestety wciąż wiele z nas ma dylemat jak prawidłowo - czyt. smacznie - powinno się taką dynię przyrządzić. Jedni preferuję dynię na słodko - w formie puree - inni wytrawnie. Ja należę zdecydowanie do tego drugiego grona. Dlatego dziś zapraszam na prosty i pyszny przepis na zupę dyniową na bulionie z cebulą, czosnkiem i parówką.

Przepis na krem z dyni z imbirem

Mamy już co prawda grudzień, ale w sklepach spokojnie można zaopatrzyć się jeszcze w dynie. Zachwycają nas one nie tylko swoim różnorodnym kształtem, ale przede wszystkim kolorem, którego tak nam teraz brakuje. Za oknem szaro, buro i deszczowo, może zatem piękne kolory na talerzu chociaż na chwilę wywołają u nas uśmiech na twarzy.

Aplikacja KobiecePorady.pl