Zima jest piękną i magiczną porą roku. Kojarzy nam się głównie ze świętami, spotkaniami z rodziną, wspólnym siadaniem przy wigilijnym stole, białym szaleństwie na świeżym powietrzu czy witaniem nowego roku w różnorodnych okolicznościach. Niestety, zimą jesteśmy także narażenia na wzmożony atak wirusów i bakterii, które odbijają się na naszym zdrowiu i powodują gorsze samopoczucie. Odpowiednia suplementacja nie zawsze wystarcza, by utrzymać nasz organizm w perfekcyjnej formie, warto jednak chociaż w ten sposób zapobiegać pojawianiu się rozmaitych chorób i przypadłości. Oto kilka najczęściej występujących chorób w okresie zimowym.
Илья Мазовка @ 123rf.com
Przeziębienie
Najczęściej występujące schorzenie w okresie zimowym. Objawia się głównie stanem podgorączkowym, ogólnym osłabieniem organizmu, uczuciem suchości w jamie ustnej, kłuciem w gardle, drżeniem kończyn, katarem czy też brakiem koncentracji oraz uczuciem senności i znużenia. Jest to choroba dosyć łatwa do wyleczenia, należy jednak pamiętać, że przeziębienie może przerodzić się w grypę, która nie jest już dla nas taka łaskawa. Dlatego głównym zaleceniem lekarzy odnoszącym się do leczenia przeziębienia jest wygrzewanie go w łóżku ze szklanką ciepłej herbaty oraz inhalacja.
Grypa
Grypa bywa skutkiem nieleczonego przeziębienia. Może ona prowadzić nie tylko do ogólnego złego samopoczucia i osłabienia człowieka, ale także do poważnych chorób, takich jak: zapalnie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego czy też zapalenie zatok bądź ucha.
Odmrożenie
To kolejna choroba, która nie leczona bywa tragiczna w skutkach. Odmrożenie może być przyczyną nie używania odzieży ochronnej w temperaturach ujemnych np. nie zakładanie rękawiczek na mrozie. Odmrożenie dotyczy zazwyczaj kończyn a nie leczone może prowadzić nawet do amputacji części ciała dotkniętej tym schorzeniem.
Sucha skóra
Suchość skóry dopada nas głównie w okresie mrozów i ujemnej temperatury. Nasz organizm w ten sposób broni się przed warunkami panującymi na zewnątrz. Kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja skóry, nawilżanie jej i dbanie o nią nie tylko od zewnątrz ale także i od środka (suplementacja farmakologiczna). Co prawda suchość skóry nie jest jako tako chorobą, jednak zbagatelizowana może prowadzić do wielu zniszczeń, takich jak: popękanie skóry i stworzenie otwartej przestrzeni dla wirusów i bakterii.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26