Serdecznie zapraszam Was do udziału w konkursie, który organizuję. Konkurs trwa jeszcze tylko do 12.04.2020r. Do wygrania są rajstopy i pończochy firmy Veera. Są one wyjątkowe, ponieważ wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, mają działanie przeciw żylakowe. Tutaj możecie wziąć udział w konkursie : http://natalie-forever.blogspot.com/2020/03/konkurs.html
Dzisiaj opiszę Wam kilka produktów ze sklepu NatVita. Moim zdaniem są to produkty warte zakupu.
NatVita : http://natvita.pl/
www.natalie-forever.blogspot.com
Kakao całe ziarno
Są to surowe ziarna kakaowca, które pochodzą z Peru. Zawierają bardzo dużo antyoksydantów i pierwiastków takich jak magnez, chrom, żelazo, mangan, cynk i miedź. Ziarna kakaowca mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Poprawiają humor, uspokajają oraz zapobiegają wielu chorobom. Maja one takie właściwości, dlatego że nie są poddawane obróbce termicznej. Według naukowców kakao może wydłużyć życie dzięki obecności epikatechiny- flawonoidu, który występuje również w herbacie i winie. Spożywanie ziaren kakaowca sprawi, że poprawi się pamięć oraz znikną problemy z krążeniem.
Ziarna kakaowca mają ok. 3 cm długości. Są pokryte cienką łupką, którą można zeskrobać lub zjeść ziarno z łupką. W smaku są dosyć gorzkie, mogę porównać to do 99% gorzkiej czekolady. Można jeść je same jako przekąskę lub pokruszyć do deseru, musli. Ja z chęcią chrupię je jako przekąskę- są dosyć twarde, ale spokojnie, nie połamiecie sobie zębów jedząc je :) Najlepiej spożywać dwa ziarna dziennie, aby uzupełnić niedobory magnezu i innych pierwiastków. Chyba nie rozstanę się z nimi do końca życia.
Kupić je możecie tutaj : http://natvita.pl/home/309-kakao-cale-ziarno-raw-bio-surowe-cena-sklep-ziarna.html
Cukier kokosowy
Na rynku mamy bardzo dużo zamienników cukru, a są nimi m.in. ksylitol, stewia i cukier kokosowy. Jest on pozyskiwany z kwiatów palmy kokosowej. Ma on karmelowy i kokosowy smak oraz drobne, złote ziarenka. Cukier ten jest równie kaloryczny co cukier biały, a więc osoby odchudzające się nie powinny po niego sięgać. Ale jest też dobra wiadomość. Cukier kokosowy ma o wiele niższy indeks glikemiczny od cukru białego i może być stosowany przez diabetyków. Mówi się, że ma on w składzie bardzo dużo mikroelementów i różnych pierwiastków jednak obfituje on tylko w niektóre pierwiastki.
Cukier kokosowy ma najwięcej azotu, fosforu, magnezu, sodu, chloru, siarki, boru, żelaza, witaminy B1 i witaminy C niż inne słodziki. To i tak bardzo dużo, ponieważ te wszystkie pierwiastki są potrzebne organizmowi do funkcjonowania. Szczególnie ważne są witaminy, magnez i siarka.
Cukier kokosowy stosowałam do wszystkiego. Zawsze dodawałam go do kawy i przez to miała lekko kokosowy zapach i karmelowy posmak. Można zrobić z niego peeling, dodając do cukru kokosowego odpowiednią ilość oliwy z oliwek . Kupić go możecie tutaj : http://natvita.pl/kokos/133-cukier-kokosowy-bio-z-kwiatow-kokosa-cena-sklep-palmy-kokosowej.html
Bio Ashwagandha
Pewnie zastanawiacie się co to jest. Ashwagandha jest nazywana indyjskim żeń-szeniem. To roślina, która znalazła zastosowanie w medycynie indyjskiej. Dzięki niej leczy się artretyzm, zaburzenia snu, gruźlice, zapalenie oskrzeli, astmę, bóle kręgosłupa, zaburzenia miesiączkowania. Szczególnie polecana jest osobom, które pracują intelektualnie. Dzięki obecności glikowitanolidom wspomaga procesy kojarzenia i zapamiętywania oraz ma działanie przeciwstresowe. Ashwagandha ma też bardzo dobre działanie na psychikę. Pomaga wyleczyć się z wielu chorób psychicznych, m.in z nerwicy, depresji, stanów lękowych,a to wszystko dzięki temu, że zawiera ona substancję podobną do substancji, która zawarta jest w lekach przeciwdepresyjnych. Wpływa pozytywnie również na płodność u mężczyzn, wątrobę, żołądek, stawy, cukrzycę oraz na układ odpornościowy. Można by o niej bardzo dużo pisać. Ja podałam Wam tylko niektóre jej zalety. Ashwagandhy nie powinny stosować kobiety w ciąży, osoby przyjmujące leki uspokajające, nasenne, przeciwpadaczkowe oraz środki znieczulające.
Ashwagandha to kremowy proszek, który należy wsypać do wody. Zaleca się spożywać dziennie jedną łyżeczkę tego proszku. Na początku będzie Wam trudno wypić ją od razu, więc polecam dodawać niewielką ilość (na czubku łyżeczki) dodać do herbaty. Herbatę pijemy kilka razy dziennie, więc powinno się łącznie uzbierać pół do jednej łyżeczki. W ten sposób przyjmiecie dzienną dawkę i nie odczujecie jej smaku. Kupić ją możecie tutaj : http://natvita.pl/home/298-ashwagandha-bio-proszek-cena-sklep.html
Zapraszam na bloga http://natalie-forever.blogspot.com/ oraz na fanpage https://www.facebook.com/NatalieForever.blogspot/
Powiązane artykuły
-
Uśmiech otwiera wiele serc
Śmiejąc się pobudzamy nasz organizm, relaksujemy się i stajemy się po prostu szczęśliwsi. Co ważne, nasz mózg nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem wywołanym, a szczerym. Także nie ważne jak, ale po prostu śmiejmy się. Rozmowa z trenerką jogi śmiechu PAULINĄ KAWĄ
-
Dieta idealna, czyli jak jedzenie wpływa na proces starzenia i pojawianie się chorób
Psychiatra z Kalifornii W.M Bortz powiedział: "Żyjemy zbyt krótko i umieramy zbyt długo. Fizyczną dojrzałość osiągamy w wieku 25 lat, dojrzałość emocjonalną w wieku 35 lat, dojrzałość intelektualną w wieku 45 lat. Dojrzałość duchowa przychodzi jeszcze później. Jest tragiczne, iż właśnie wtedy, gdy jesteśmy w szczycie formy mentalno-duchowej, większość z nas zabija postępująca degradacja ciała".
-
Dlaczego po posiłku dopada Cię chęć na słodycze, czyli 4 proste sposoby na rozwiązanie problemu
Wracasz do domu z pracy, jesz obiad i nagle dopada Cię ochota na coś słodkiego? Mimo sytego posiłku ochota na słodkie nie mija, wręcz przeciwnie? Niestety nie Ty jeden masz z tym problem. Pocieszę Cię, że ponad 70% osób czuje się podobnie. Jednak czy to normalne? Gdzie popełniamy błędy? Jaka jest przyczyna tego zjawiska?
-
Postanowienia noworoczne – jak ich dotrzymać?
Początek nowego roku to dobry czas na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy, na wyciągniecie wniosków i spojrzenie na wszystko z dystansem. Jest to odpowiedni moment, aby zastanowić się nad tym, co chcemy osiągnąć w 2020 roku.
Natalie
Postanowienia noworoczne – jak ich dotrzymać? 2017-01-03 08:18:18 2017-01-02 20:48:29