Zdecydowanie częściej spotkamy się z niemiłymi komentarzami względem osób wyjątkowo otyłych. Dużo łatwiej części z nas jest się z nich naśmiewać, nie mając bladego pojęcia czy dana osoba cierpi na nadwagę w wyniku własnego zaniedbania czy jest to efekt jakieś choroby, choćby i na tle psychicznym!
Jednak jak się okazuje, Anorektyczki również mogą i są wytykane palcami, o czym przekonałam się na własnej skórze.
Generalnie pochodzę z małego miasta, gdzie prawie każdy każdego zna (choć nie mogę powiedzieć tego o sobie – jakoś niespecjalnie interesowało mnie życie innych). Kiedy w wyniku pewnych zdarzeń w moim życiu zaczęłam staczać się w kierunku Anoreksji, była to nie mała gratka dla plotkujących. Zrobiła się z tego mała sensacja. Niby nikt nic nie widział, nikt nic nie wiedział, a jednak się mówiło.
Najgorzej bywało, kiedy mówiło się o mnie beze mnie, np. na lekcjach wychowawczych, kiedy to każdy miał swoją teorię. Ale lekcje wychowawcze z moim udziałem i podprogowe teksty o tym jak nieapetyczne są wystające kości kobiet dla mężczyzn jakoś nie przynosiły efektu.
Takie zachowanie otoczenia względem osób chorych na Anoreksję nie tylko nie pomoże chorej, ale wręcz ją rozeźli. Warto o tym pamiętać, bo nie tędy droga do pomocy. Wiem, że być może niektórzy nie mają przyjemności patrzeć jak ktoś sam sobie robi krzywdę, ale takie szykanowanie i wystawianie na oko publiczne nie sprawi, że wyzdrowieje i nagle zacznie jeść „normalnie”.
O pomocy Anorektyczce jeszcze tu napiszę, jednak w tym miejscu chcę Wam uzmysłowić, że nie ma sensu robić czegoś na siłę, bo Wam się wydaje, że to pomoże i jest to lepsze niż stanie z założonymi rękami i nie zrobienie niczego.
Niestety – jak macie działać w ten sposób, to lepiej jednak stańcie sobie gdzieś z tyłu i nie róbcie nic. Albo poczekajcie na kolejny tekst (nr18).
Przegapiłaś poprzednie wpisy?
Łap!
#1 Cześć! To ja, ex-Anorektyczka!
#3 Perfekcyjną być czyli o jeden krok za daleko…
#6 W krzywym zwierciadle własnego spojrzenia
#7 Anorektyczka vs. Jej otoczenie
Powiązane artykuły
-
Historia dojrzewania miłości w kilkunastu ilustracjach. Tak powinna wyglądać
Miłość od pierwszej chwili spotkania do ostatniego oddechu jest czymś niewyrażalnie pięknym. Najczęściej możesz ją zobaczyć w codziennych małych gestach i przy wspólnie spędzonych chwilach. Ilustrator Pascal Campion wie jak ją wyrazić w rysunku, aby niemalże poczuć ja na własnej skórze. Warto doceniać małe rzeczy. Prawdziwa miłość to...
-
#3 Perfekcyjną być, czyli o jeden krok za daleko…
Często mówię, że PERFEKCJA to drugie imię Anoreksji. Nie bez powodu. Oczywiście może to być sprawa kontrowersyjna, bo perfekcja będąca procesem a nie efektem końcowym, ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Wszystko zależy od jej pojmowania.
-
#7 Anorektyczka vs. Jej otoczenie
Wiedziałyście, że Anorektyczka oddziela się od tego, co ją otacza? Nie jest zainteresowana światem zewnętrznym. Z zewnątrz akceptuje tylko to, jest spójne z jej wizją własnej osoby: chudość. Reszta to zło konieczne, które mogłoby przestać istnieć, aby nie przeszkadzało jej w dojściu do wymarzonego celu: PERFEKCYJNEJ CHUDOŚCI.
-
#8 Paradoks Anorektyczki
Czy wiecie, co można znaleźć w pokoju rasowej Anorektyczki? Część z Was pomyśli sobie, że może wodę, może zdjęcia ukazujące bardzo wychudzone modelki… To też. Nie przeczę. Ale znajdziecie tam coś, czego być może byście się nie spodziewali!
Bo Włos Ma Swój Głos
#8 Paradoks Anorektyczki 2017-01-02 15:26:31 2017-01-02 14:13:15